ІНЖЕНЕРНІ СПОРУДИ


Централізоване водопостачання міста

 

            Система централізованого водопостачання м. Шостка представляє собою комплекс інженерних споруд,призначених для підйому води з артезіанських свердловин і подачі її споживачам.

Артезіанська вода має високу споживчу якість і не вимагає додаткової обробки.

Основні інженерні споруди Шосткинського міського водопроводу

Перші міські водопровідні мережі було введено в експлуатацію в 1905 р.

На території міста розташовані:

- 26 артезіанських свердловин глибиною від 80 до 280 метрів загальною потужністю 42 тис. м3/добу;

- 3 насосних станції 2-го підйому;

- 16 насосних станцій 3-го підйому.

Крім того на водорозподільних мережах міста розміщені водорозбірні колонки загальною чисельністю 335 шт. і 187 шт. пожежних гідрантів.

 

            Насосні станції 2-го підйому призначені для накопичення води і рівномірного розподілу її в міську водопровідну мережу.

Насосна станція 2-го підйому по вул. Дзержинського  побудована в 1982 р.

Насосні станції 2-го підйому по вул. Петровського та вул. Леніна побудовані в 1987 р.

            Станції 2-го підйому в нічний час накопичують артезіанську воду в спеціальні резервуари об'ємом до 6000 м3, а в денний час рівномірно подають її в водопровідну мережу міста.

            Насосні станції 3-го підйому призначені для підвищення тиску у водопровідній мережі з метою подачі питної води на верхні поверхи окремих багатоповерхових житлових будинків.

 

Централізоване водовідведення міста

Каналізація м. Шостка являє собою сукупність споруд, призначених для відводу господарсько-побутових та промислових стічних вод населеного пункту. Початок експлуатації міської каналізації датується приблизно 1930 р.

Система каналізації складається з наступних основних елементів: внутрішньої каналізації будівель, включаючи каналізаційні випуски, зовнішніх каналізаційних мереж, насосних станцій, напірних та самопливних колекторів, каналізаційних очисних споруд.

Водовідведення здійснюють 16 каналізаційних насосних станцій продуктивністю від 25 до 1600 м3/год.

Основні інженерні споруди Шосткинської міської каналізації

Каналізаційні очисні споруди були введені в експлуатацію в 1969 р. та 1976 р. (друга черга) і до 2000 р. були цехом у складі АПО «Свема». У 2000 році Рішенням виконкому Шосткинської міської ради комплекс очисних споруд з мережами і насосними стаціями було передано в оперативне управління КП ВУВКГ.  На даний момент виробнича потужність об'єкта становить 48 000 м3/добу.

 Очисні споруди м.Шостка являють собою комплекс гідротехнічних споруд, насосних станцій та допоміжних об'єктів, що займають площу понад 40 га.

Очищення промислових і побутових стічних вод ведеться в 3 стадії:

1 стадія - механічне очищення - видалення сміття, піску на решітках, піскоуловлювачах, осадження зважених речовин на первинних відстійниках;

2 стадія - біологічне очищення-біохімічне окислення органічних і неорганічних речовин активним мулом в аеротенках-змішувачах. Забезпечення  активного мулу киснем здійснюється нагнітачами компресорної станції (потужність кожного - 400 кВт / год), а для повернення активного мулу в аеротенки використовуються вторинні відстійники і ерліфти.

3 стадія - знезараження стічних вод розчином гіпохлориту натрію.  Очищені і знезаражені стічні води надходять в р. Шостка.